پورتال فقه

پورتال فقه وبلاگی فقهی و مذهبی است که مقالات و سایر مواردعلمی مرتبط با فقه و مذهب جعفری و به طور کلی مطالب علمی مرتبط با فقه را منعکس میکند ودر این راستا از نظرات و پیشنهادات بازدیدکنندگان محترم استقبال می نماید .

بحران در بحران

          مناطق زلزله زده روستاهای ورزقان آذربایجان شرقی

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی هم وطنان و تسلیت ویژه به مناسبت زلزله اسفناک اهر ورزقان و هریس و در خواست صبر برای تمای بازماندگان این حادثه ، و اما بعد سخن من با مسئولین محترم استان آذربایجانشرقی است و از همه مهمترمدیران محترم مرتبط با بحران استان .

آقایان مسئول اگر امروز در حادثه ایی برای کسی اتفاقی می افتد اگر زن بچه پیرمرد و ... مرده و یا زخمی میشوند در وهله اول این را در گوش خود فرو کنید که اگر قسمتی از این فاجعه در اثر عدم مدیریت و یا بی مدیریتی شما باشد بدانید در آخرت مسئول و پاسخگوی این ملت خواهید بود بنده مانده ام واقعا آدم وقتی فکر میکند مات و مبهوت میماند به این همه بی برنامه گی به این همه آشفتگی ، آقایان مسئول میگویند عمق فاجعه خیلی بالاست ما غافلگیر شدیم ولی بنده میگویم چرا غافلگیر؟ پس این مدیریت بحران در تمام سالهای قبل از بحران چه کار کرده است چه تمهیداتی برای بحرانها اندیشده است ؟

آیا کار این آقایان فقط برگزاری جلسه و تهیه گزارش و صورتجلسه است ؟

شما خودتان قضاوت فرمائید مدیریتی که برای چنین مواقعی برنامه نداشته باشد چه مدیریتی است ؟ اصلا مگر نه این که در وقت این گونه بحرانهاست که مشخص میشود در این سالها کار شده یا نه ؟

آخر آقای مدیر شما چگونه مدیریتی دارید حتی چادر ذخیره برای این روستاها را در انبار ندارید؟

اصلا لطف کنید برای ما بفرمائید اگر چنین زلزله ای به تبریز می آمد چه برنامه ایی داشتید ؟

مدیریت بحرانی که نتواند این روستاهای چند شهرستان را مدیریت کند چگونه میخواهد در مواقع بحرانی شهری مثل تبریز را مدیریت نماید؟

آقایان بدانید اگر مردم به داد مردم نمی رسیدند شدت فاجعه از این هم بدتر میشد؟

حالا که بحرانی رخ داده باز معلوم میشود شما اصلا قادر به مدیریت نیستید؟چرا؟ معلوم است چندین روز میگذرد ولی شما اقایان همچنان اطلاعات ضد و نقیض میدهید از اون ور میگوئید آوار برداری به اتمام رسبده و این ور خبر از بیرون آوردن دو نفر از زیر آوار  میدهید

از اون ور میگوید همه اسکان داده شده اند و ازاین ور این مردم بدبخت به رادیو پیام میدهند که به مسئولین بگوئید ما چادر نداریم.

آقایان مسئول و  مدیران مرتبط ،این مدیریتی که شما میکنید چه قبل از بحران و چه بعد از بحران خاله بنده از شما بهتر میتواند اداره نماید

این چگونه مدیریتی است که شما تا حال نتوانسته اید به طور یکسان امداد رسانی نمائید این چه مدیریتی است که همه اعم از هلال احمر،ارتش ،سپاه و بسیج و مردم هرکدام خودشان کار خود را انجام میدهند و چه بسا به روستایی چندین بار امداد رسانی میشود و روستاهای دور از چشم همه حیران و مبهوت می مانند آیا منطقی به نظر نمیرسد شما بایستی بصورت متمرکز مدیریت کرده و با داشتن  رابط و انبار در روستاها هر لحظه نیازها را بر آورد و بر اساس نیازها کمک رسانی کنید.

در آخر باز دست این مردم درد نکند که واقعا کسی که میخواهد برای این مردم خدمتگزار باشد باید لیاقت خدمت گذار بودن را داشته  باشد تا بتواند خدمت شایسته و بایسته و در خور این مردم را انجام دهدو الاّ اسم خود را مسئول گذاشتن و دودستی میز مدیریت را چسبیدن و ژست مدیریتی گرفتن دردی از این مردم دوا نمیکند.

     

  
نویسنده : کاظم اشرفی ; ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥